شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک – توکیو؛

نتایج کامل مبارزات پوررهنما در پارالمپیک

دومین روز از مسابقات پاراتکواندو در بازی‌های پارالمپیک توکیو با انجام مبارزات اوزان 75- کیلوگرم مردان و 58- کیلوگرم زنان برگزار شد که مهدی پوررهنما به عنوان نماینده ایران در این روز بود و توانست عنوان نایب قهرمانی را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات پاراتکواندو در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو از روز گذشته (پنجشنبه - 11 شهریورماه) با حضور 73 پاراتکواندوکار از 37 کشور در سه وزن مردان (61-، 75- و 75+ کیلوگرم) و زنان (49-، 58- و 58+ کیلوگرم)  در سالن "ماکوهاری مسه" آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد.

امروز (جمعه - 12 شهریورماه) و در روز دوم این رقابت‌ها، مبارزات اوزان 75- کیلوگرم مردان و 58- کیلوگرم زنان برگزار شد که مهدی پوررهنما به عنوان نخستین نماینده ایران به مصاف رقبای خود رفت و توانست نشان نقره تاریخی را به نام خود ثبت کند. هدایت تیم پاراتکواندو مردان برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی و مهدی احمدی به عنوان مربی است.

نتایج کسب شده در وزن 75- کیلوگرم به شرح زیر است:

مرحله یک‌هشتم///

ابوالفاض ابوذرلی (آذربایجان) 9 - آلایین گاناپین (فیلیپین) 8

مگومدزاگیر ایسالدیبیروف (روسیه) 35 - جئونگ هون جو  (کره‌جنوبی) 31 

خوآن سامورانو (آرژانتین) 52 - آنتون شوتس (اوکراین) 20

فاتح چلیک (ترکیه) 38 - ابراهیم سِیِه (سنگال) 19

مرحله یک‌چهارم///

خوآن دیگو گارسیا لوپز (مکزیک) 38 - ابوالفاض ابوذرلی (آذربایجان) 5

مگومدزاگیر ایسالدیبیروف (روسیه) 31 - شونسوکه کودو (ژاپن) 23

نورلان دنبایو (قزاقستان) 27 - خوآن سامورانو (آرژانتین) 25

فاتح چلیک (ترکیه) 21  - مهدی پوررهنما (ایران) 37

مرحله نیمه نهایی///

خوآن دیگو گارسیا لوپز (مکزیک) 14 - مگومدزاگیر ایسالدیبیروف (روسیه)12

نورلان دنبایو (قزاقستان) 6 - مهدی پوررهنما (ایران) 24

فینال///

خوآن دیگو گارسیا لوپز (مکزیک) 26 - مهدی پوررهنما (ایران) 20

پوررهنما نایب قهرمان المپیک شد

 

جدول رپه شارژ (شانس مجدد)///

جئونگ هون جو  (کره‌جنوبی) 40 - فاتح چلیک (ترکیه) 31

آنتون شوتس (اوکراین) 36 - ابوالفاض ابوذرلی (آذربایجان) 60

جئونگ هون جو  (کره‌جنوبی) 46 - ابوالفاض ابوذرلی (آذربایجان) 32

مگومدزاگیر ایسالدیبیروف (روسیه) 14 - جئونگ هون جو  (کره‌جنوبی) 24/ نماینده کره جنوبی به مدال برنز رسید

خوآن سامورانو (آرژانتین) - آلایین گاناپین (فیلیپین) / عدم حضور نماینده فیلپین - برنده آرژانتین

ابراهیم سِیِه (سنگال) 31 - شونسوکه کودو (ژاپن) 52

خوآن سامورانو (آرژانتین) 42 - شونسوکه کودو (ژاپن) 22

نورلان دنبایو (قزاقستان) 12 - خوآن سامورانو (آرژانتین) 13/  نماینده آرژانتین به مدال برنز رسید

  • 08:05
  • 1400/06/12
  • 3498