شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک – توکیو؛

شکست نماینده ترکیه برابر پوررهنما / قزاقستان حریف دوم مهدی در توکیو

مهدی پوررهنما نماینده وزن 75- کیلوگرم پاراتکواندو کشورمان در پارالمپیک توکیو در اولین دیدار خود نماینده ترکیه را با نتیجه 37 بر 21 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات پاراتکواندو در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو از روز گذشته (پنجشنبه - 11 شهریورماه) با حضور 73 پاراتکواندوکار از 37 کشور در سه وزن مردان (61-، 75- و 75+ کیلوگرم) و زنان (49-، 58- و 58+ کیلوگرم)  در سالن "ماکوهاری مسه" آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد.

امروز (جمعه - 12 شهریورماه) و در روز دوم این رقابت‌ها، مبارزات اوزان 75- کیلوگرم مردان و 58- کیلوگرم زنان در حال برگزاری است که مهدی پوررهنما به عنوان نخستین نماینده ایران به مصاف رقبای خود می‌رود.

مهدی در اولین مبارزه خود در پارالمپیک توکیو به مصاف ""فاتح چلیک" از ترکیه دارنده نقره قهرمانی جهان، نقره بازی‌های جهانی آیواز، دو برنز قهرمانی اروپا، نقره و برنز قهرمانی اروپا و طلا و دو برنز قهرمانی آسیا رفت و مقتدرانه و با نتیجه 37 بر 21 به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

نماینده شایسته پاراتکواندو کشورمان که چهار طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی جهان، شش طلا قهرمانی آسیا و دو طلا بازی‌های جهانی آیواز را در کارنامه دارد در گام دوم باید با "نورلان دنبایو" از قزاقستان که دو طلا قهرمانی جهان، سه طلا قهرمانی آسیا، دو طلا قهرمانی اروپا، یک نقره قهرمانی آفریقا را تاکنون بدست آورده است، دیدار کند.

مبارزه بعدی مهدی با نماینده قزاقستان ساعت 18:45 به وقت محلی (14:15 به وقت تهران) برگزار خواهد شد.

هدایت تیم مردان برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی و مهدی احمدی به عنوان مربی است

  • 09:15
  • 1400/06/12
  • 3532