شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک – توکیو؛

دختر شایسته پاراتکواندو ایران نتیجه را به قهرمان جهان واگذار کرد

رایحه شهاب هوگوپوش وزن 58+ کیلوگرم کشورمان در دیدار رده بندی بازی‌های پارالمپیک توکیو نتیجه را به قهرمان جهان واگذار کرد و در نهایت شایستگی از کسب مدال بازماند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات پاراتکواندو در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو از روز پنجشنبه - 11 شهریورماه با حضور 73 پاراتکواندوکار از 37 کشور در سه وزن مردان (61-، 75- و 75+ کیلوگرم) و زنان (49-، 58- و 58+ کیلوگرم)  در سالن "ماکوهاری مسه" آغاز و امروز به پایان می‌رسد.

امروز (شنبه - 13 شهریورماه) و در روز سوم و پایانی این رقابت‌ها، مبارزات اوزان 75+ کیلوگرم مردان و 58+ کیلوگرم زنان در حال برگزاری است که اصغر عزیزی و رایحه شهاب به عنوان نمایندگان ایران بودند؛ رایحه شهاب در دیدار رده بندی نتیجه را به حریف بریتانیا واگذار کرد و از کسب مدال بازماند.

بانوی پاراتکواندوکار کشورمان که به تازگی فعالیت جدی خود را در این رشته آغاز کرده و از طریق رقابت های انتخابی قاره‌ای جواز حضور در این رویداد بزرگ را بدست آورده است در اولین گام برابر نماینده پرافتخار ازبکستان که نقره و برنز قهرمانی جهان، برنز بازی‌های جهانی آیواز، دو طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی آسیا و نقره قهرمانی اروپا در کارنامه‌اش به چشم می خورد،  نتیجه را 30 بر 9 واگذار کرد و به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد.

رایحه در دومین مبارزه و جدول شانس مجدد موفق شد "دانیل مارتینز" از مکزیک دارنده دو طلا پارااُپن بازی‌های آمریکایی و طلا قهرمانی آمریکا را 17 بر 10 شکست دهد. حریف مراکشی که عنوان نایب قهرمانی جهان، نایب قهرمانی بازی‌های جهانی آیواز و قهرمانی آفریقا را در کارنامه داشت سومین رقیب نماینده کشورمان بود که از رقابت‌ها کناره‌گیری کرد و برهمین اساس وی به دیدار رده بندی راه پیدا کرد.

پاراتکواندوکار وزن 58+ کیلوگرم کشورمان در دیدار رده بندی با "ایمی تروسدیل" از بریتانیا دارنده یک طلا، چهار نقره و یک نقره قهرمانی جهان، طلا بازی‌های جهانی آیواز، دو طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی اروپا، دو طلا و یک نقره قهرمانی آسیا و طلا و نقره قهرمانی آفریقا مبارزه کرد که نتیجه را 41 بر 31 واگذار و از کسب مدال بازماند.

عاطفه کشاورز سرمربیگری بانوی پارالمپیکی پاراتکواندو کشورمان را برعهده دارد.

  • 15:35
  • 1400/06/13
  • 6711