نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پاراتکواندو 2021 - ترکیه؛

پوررهنما قهرمان جهان شد/ پنجمین طلای جهان بر گردن پاراتکواندوکار شایسته کشورمان

مهدی پوررهنما پاراتکواندوکار خوش سابقه کشورمان موفق شد نشان طلا قهرمان جهان را کسب کرده و بر سکوی قهرمانی بایستد تا یک طلای دیگر به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پاراتکواندو 2021 با حضور 264 هوگوپوش از 41 کشور از روز گذشته (شنبه - 20 آذرماه) به میزبانی "استانبول" ترکیه آغاز و امروز به پایان می‌رسد.

مهدی پوررهنما نماینده پاراتکواندو کشورمان در وزن 70- کیلوگرم بود که موفق شد بر سکوی قهرمانی جهان بایستد.

پوررهنما پس از یک‌دور استراحت، در گام نخست باید با نماینده آمریکا مبارزه می‌کرد که این هوگوپوش انصراف داد؛ وی در ادامه به مصاف "ماتاوه ففلوف" از روسیه رفت و 19 بر 15 به برتری رسید تا مدال برنز خود را قطعی کند.

نماینده وزن 70- کیلوگرم پاراتکواندو کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی با "فاتیح سلیک" از ترکیه دارنده نقره قهرمانی جهان، نقره بازی‌های جهانی آیواز، نقره و برنز قهرمانی اروپا و طلا و دو برنز قهرمانی آسیا دیدار کرد که با نتیجه 34 بر 5 به برتری رسید.

پوررهنما در فینال نیز توانست "دیگو گارسیا لوپز" از مکزیک قهرمان المپیک و جهان، دارنده طلا و نقره قهرمانی آمریکا و اروپا را 3 بر صفر شکست دهد و بر سکوی قهرمانی بایستد تا یک طلای جهانی دیگر به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.

پیام خانلرخانی سرمربیگری و مهدی احمدی مربیگری تیم ملی پاراتکواندو مردان را برعهده دارد.

این رقابت ها 14G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 140، 84 و 50/40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

  • 14:22
  • 1400/09/21
  • 10980