نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پاراتکواندو 2021 - ترکیه؛

مردان پاراتکواندو ایران نایب قهرمان جهان شدند/ پوررهنما فنی‌ترین بازیکن جهان

تیم‌ملی پاراتکواندو مردان کشورمان موفق شد با کسب دو مدال طلا و یک پله صعود نسبت به دور قبل، بر سکوی دومی مسابقات جهانی 2021 بایستد و کاپ نایب قهرمانی را بالای سر ببرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پاراتکواندو 2021 با حضور 264 هوگوپوش از 41 کشور از روز گذشته (شنبه - 20 آذرماه) به میزبانی "استانبول" ترکیه آغاز و امروز به پایان رسید.

تیم‌ملی پاراتکواندو مردان کشورمان که با 4 نماینده در این رقابت ها حضور پیدا کرده بود، موفق شد با کسب دو مدال طلا (مهدی پوررهنما، حامد حق شناس) و یک پله صعود نسبت به دور قبل، بر سکوی دومی مسابقات جهانی 2021 بایستد و کاپ نایب قهرمانی را بالای سر ببرد. روسیه قهرمان شد و قزاقستان بر سکوی سومی ایستاد.

مهدی پوررهنما پاراتکواندوکار شایسته کشورمان که طلای این دوره از رقابت‌ها را بدست آورد به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب شد.

در بخش زنان نیز مهتاب نبوی دختر شایسته و با غیرت پاراتکواندو کشورمان بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.

سعید صادقیان پور، مهدی پوررهنما، علیرضا بخت و حامد حق شناس ترکیب تیم ملی پاراتکواندو مردان کشورمان را تشکیل داده بودند؛ فاطمه دودانگه، مهتاب نبوی و رایحه شهاب در ترکیب تیم ملی پاراتکواندو زنان قرار داشتند.

پیام خانلرخانی سرمربیگری و مهدی احمدی مربیگری تیم ملی پاراتکواندو مردان را برعهده دارد؛ زنان پاراتکواندوکار کشورمان نیز با هدایت عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی به مصاف رقبای خود رفتند.

این رقابت ها 14G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 140، 84 و 50/40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

  • 15:44
  • 1400/09/21
  • 12719