تکواندوکار سنگین وزن انگلیسی با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد

"ماهاما چو" تکواندوکار سنگین وزن انگلیس که نقره قهرمانی جهان را در کارنامه داشت، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

به گزارش روابط عمومی فراسیون تکواندو و به نقل از سایتinside the games ؛ "ماهاما چو" تکواندوکار سنگین وزن انگلیس که نقره قهرمانی جهان را در کارنامه داشت، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

چو 32 ساله و متولد ساحل عاج است و در سنگین وزن بیش از یک دهه عضویت تیم انگستان را در اختیار داشت.

وی سال 2017 در وزن 87+ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرده بود که در دیدار فینال مقابل عبدالرزاق ایسوفو از نیجر شکست خورد و به مدال نقره رسید. چو سابقه دو دوره حضور در بازی‌های المپیک را دارد که هر دو مرتبه از کسب مدال بازماند.

"ماهاما چو" ملقب به چکش است چراکه ضربه دست راستش بسیار قدرتمند است؛ وی با کسب مدال طلا مسابقات کسب سهمیه المپیک، جواز حضور در المپیک ریو را بدست آورد و با تصاحب مدال طلای گرندپری 2013 به عنوان نخستین قهرمان انگلیس در این رویداد لقب گرفت.

وی درصدد پیوستن به آکادمی Warrior در دبی به عنوان مربی است. این آکادمی تحت نظر فدراسیون تکواندو انگستان کار می‌کند تا به ورزشکاران بیشتری فرصت مربیگری در آینده را بدهد.

چو گفت: با فرازو نشیب‌ها، موفقیت‌ها، درخشش‌ها، دوستی‌ها و دانسته‌ها و کمی هم زرق و برق در سبک زندگی که با رنج‌های تکواندو هماهنگی نداشت، خداحافظی کرده‌ام. وقتی به گذشته نگاه می‌کنم از دستاوردهایی که برای کشورم کسب کردم احساس غرور می‌کنم، از اینکه انگلیس به من بها داد به خود می‌بالم چراکه فرصتی برای سفر با بالاترین امکانات به کل دنیا بود. امیدوارم برای افرادی که می‌خواهند در آینده به سطوح بالاتر برسند و برای تکواندوکاران جوانی که می‌خواهند آرزوهایشان تحقق پیدا کنند، بتوانم باعث انگیزه باشم.

وی افزود: اکنون به سمت فرصت‌های جدید می‌روم، از جوانی در آرزوی این بودم که الهام بخش تکواندوکاران جوان باشم تا بتوانند در این رشته رشد کنند و به اهدافشان برسند. در زمان درست دست به کار شدم تا در این مسیر موثر باشم.

  • 11:38
  • 1400/09/28
  • 12305