سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

رییس سازمان لیگ؛

رضائی: نیمه دوم آذرماه، لیگ برتر تکواندو آغاز می‌شود/ شاهد استقبال چشمگیر باشگاه‌ها هستیم

رییس سازمان لیگ گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از نیمه دوم آذرماه، رقابت‌های لیگ را با مسابقات لیگ برتر آغاز خواهیم کرد.

سیروس رضائی رییس سازمان لیگ با اشاره برگزاری رقابت‌های لیگ تکواندو در سال‌جاری در گفت‌و‌گو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: ثبت نام برای حضور در این مسابقات در رده‌های سنی مختلف به پایان رسیده و خدا را شکر نسبت به سال گذشته استقبال خوبی از سوی تیم‌ها صورت گرفته است؛ این مهم نویدبخش روزهای خوب برای خانواده تکواندو است و امیدوارم بتوانیم لیگ‌ها را آن طور که شایسته این خانواده است، برگزار کنیم.

وی افزود: با توجه به استقبال چشمگیر تیم‌ها برای حضور در لیگ، تصمیم گرفتیم از نیمه دوم آذرماه با مسابقات لیگ برتر مردان، رقابت‌ها را آغاز کنیم.

رییس سازمان لیگ با بیان اینکه رشد کمی قابل توجهی در تمامی لیگ‌ها اتفاق افتاده است، گفت: بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکواندو امسال با حضور 11 تیم کار خود را آغاز می‌کند که سال گذشته این مسابقات با 9 تیم پیگیری شد؛ در لیگ دسته یک تکواندو که قدیمی‌ترین لیگ این رشته محسوب می‌شود دوره گذشته شش تیم حضور داشت اما در این دوره شاهد رشد صد در صدی تیم‌ها بودیم و رقابت‌ها با 12 تیم انجام می‌شود. لیگ نوجوانان پسر نیز در سال 1399 با 13 تیم برگزار شد که تعداد تیم‌ها در این دوره به 19 تیم ارتقاء پیدا کرده است.

رضائی در ادامه گفت: رقابت‌های لیگ تکواندو بانوان سال گذشته با پنج تیم پیگیری شد اما در این دوره شاهد رشد چشمگیری بودیم و دختران تکواندوکار در 16 تیم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. لیگ نوجوانان دختر نیز از شش تیم به 17 تیم افزایش  پیدا کرد.

وی با اشاره به رقابت‌های لیگ پومسه گفت: در بخش پومسه هم شاهد حضور قابل توجه قهرمانان هستیم؛ با تمهیداتی که در نظر گرفته شده و با توجه به شرایط کرونایی حاکم و مذاکراتی که با مسئولین فدراسیون صورت گرفت، رایزنی‌هایی انجام شده تا با توجه به حجم بالای رویدادهایی که در پیش داریم، در برگزاری لیگ‌های پومسه از استان‌ها کمک بگیریم و بخشی از میزبانی مسابقات را به استان‌ها واگذار کنیم که این مهم در دستور کار سازمان لیگ قرار دارد.

رییس سازمان لیگ خاطرنشان کرد: لیگ برتر پومسه مردان در حالی سال گذشته برگزار شد که در بخش انفرادی 97 نفر و در بخش تیمی، 22 تیم حضور داشتند اما در سال‌جاری این تعداد به ترتیب به 131 نفر و 31 تیم ارتقاء پیدا کرده است. در لیگ دسته یک پومسه انفرادی 166 نفر بودند که امسال 363 نفر هستند و در بخش تیمی نیز این تعداد از 26 تیم به 63 تیم افزایش پیدا کرده است.

رضائی اینطور ادامه داد: در لیگ برتر پومسه زنان و در بخش انفرادی دوره گذشته رقابت‌ها با حضور 32 نفر پیگیری شد که در این دوره 86 نفر حضور دارند و در بخش تیمی نیز تعداد تیم‌ها از شش تیم به 32 تیم ارتقاء داشته است. لیگ دسته یک پومسه انفرادی را نیز در دوره قبل با 133 نفر برگزار کردیم که در این دوره 466 نفر شرکت کرده‌اند و در بخش تیمی نیز تعداد تیم‌ها از 22 به 91 رشد داشته است.

وی افزود: امیدوارم این حضور پربار باعث ارتقاء سطح فنی در هر دو حوزه کیوروگی و پومسه شود و شاهد افتخارآفرینی قهرمانان ارزنده در تیم‌های ملی باشیم. قطعا هر چقدر که لیگ‌ها با توسعه و حضور حداکثری تیم‌ها باشد می‌تواند اثربخشی بهتری داشته باشد. رشد خوب تیم‌ها نشان دهنده این است که خانواده بزرگ تکواندو برای فرآیندهای پیش رو برنامه دارند و قطعا این برنامه‌ها منتج به دوام و قوام کار تیمی می‌شود و اثرات آن را در مسابقات بین‌المللی می‌بینیم.

رییس سازمان لیگ گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از نیمه دوم آذرماه، رقابت‌های لیگ را با لیگ برتر آغاز خواهیم کرد و طبق جدول زمان‌بندی و فرصتی که در اختیار داریم تمام سعی خود را می‌کنیم تا این رویدادها با کیفیت هرچه بالاتر برگزار شود. البته با مشورت با سرپرستان و سرمربیان امکان دارد در برخی رده‌ها اگر نتوانیم آنها را تا پایان سال به اتمام برسانیم به سال 1401 موکول کنیم تا از لحاظ فنی پر بار باشد.

رضائی در ادامه گفت: بر اساس شرایط کرونایی برای برگزاری منتظر تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش بودیم و تا مدتی پیش تنها در بخش لیگ برتر مجوز برگزاری داشتیم اما با تلاش‌های صورت گرفته سعی کردیم جواز همه رده‌ها را اخذ کنیم. برای اینکه پروتکل‌های بهداشتی انجام شود مسابقات را به صورت متمرکز برگزار خواهیم کرد اما شرایط کرونا را با تشریک مساعی تیم‌ها کنترل می‌کنیم؛ امیدوارم با توجه به اینکه اکثر شرکت کنندگان دو دوز واکسن را تزریق کرده‌اند مثل سال گذشته سال سختی نباشد و مدیران باشگاه‌ها در این مسیر به ما کمک کنند.

رییس سازمان لیگ خاطرنشان کرد: بدون شک قبل از برگزاری هر رده از لیگ‌ها از مربیان، سرپرستان تیم‌ها دعوت می‌کنیم تا نقطه نظرات آنها را بگیریم و تغییراتی را در آیین نامه مسابقات خواهیم داشت به این جهت که معتقد هستیم خیلی از موارد را با خرد جمعی می‌توانیم برطرف کنیم.

وی اینطور ادامه داد: نظرات فنی سرپرستان و سرمربیان در تدارک آئین نامه لیگ به ویژه در مسابقات لیگ سال 1401 اثرگذار خواهد بود و تغییراتی در نحوه قرارداد بازیکنان و مربیان با توجه به شرایط اقتصادی در آن لحاظ می شود تا در حلقه تعامل تیمی با مدیران و سرپرستان تیم‌ها، احقاق حق دقیق‌تری صورت بگیرد.

رضائی در پایان گفت: تمامی قرارداد تیم‌ها باید در سامانه بانک اطلاعات به ثبت برسد و خارج از این شیوه نامه مورد تایید نیست؛ باید تمرکز داشته باشیم تا حقوق همه حاضرین رعایت شود و از طرفی فدراسیون بتواند اگر تغییراتی نیاز است بهترین تصمیم را بگیرد.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 99

مشاهده